Gimnazjum w Zabierzowie bierze udział w programie rządowym "Uniwersytet Młodych Wynalazców"

08-01-2015

| Czwartek

PROGRAM NIEAKTUALNY

Od początku bieżącego roku szkolnego uczniowie z Gimnazjum im. Jana Matejki w Zabierzowie uczestniczą  w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pn.  „Uniwersytet Młodych Wynalazców”. Stało się to możliwe dzięki współpracy gimnazjum z Instytutem Matematyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i przystąpieniu do projektu realizowanego przez tę uczelnię pt. „Konfiguracje  prostych i stożkowych”. Liderem projektu jest dr hab. Tomasz Szemberg, prof. UP.

Chętni gimnazjaliści spotykają się co dwa tygodnie na zajęciach teoretycznych z wyższej matematyki oraz co jakiś czas biorą udział w warsztatach wyjazdowych na wyższe uczelnie. Zadaniem uczniów będzie stworzenie własnej pracy projektowej oraz opublikowanie jej w języku angielskim. Te referaty wezmą następnie udział w Konkursie Prac Matematycznych. Ze strony Gimnazjum w Zabierzowie opiekę nad realizacją projektu sprawują nauczycielki matematyki - panie Dorota Baniak i Anna Ochel.

Poniżej prezentujemy link do strony UP w Krakowie z informacją o projekcie oraz zdjęcia z zajęć prowadzonych przez prof. Szemberga.

http://www.up.krakow.pl/main/?page=news&newsid=1041&word=uniwersytet%20m%B3odych%20wynalazc%F3w

Ewa Wardęga

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej