Matematyczna "Burza mózgów" w Zabierzowie

Mając na uwadze ciągłe rozwijanie ciekawości poznawczej i uzdolnień matematycznych naszych uczniów podjęliśmy nowe wyzwanie uczestnictwa w kolejnym projekcie edukacyjnym. „Burza mózgów”, bo taką nazwę nosi nasz projekt, będzie realizowany w klasach gimnazjalnych dawnego Gimnazjum im. Jana Matejki, które na skutek reformy zostało wcielone do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabierzowie. Opiekunami uczniów są nauczycielki Anna Ochel i Lucyna Krupa. Warto tu jeszcze nadmienić, że otrzymaliśmy dofinansowanie z mFundacji mBanku, po tym jak zgłosiliśmy ten projekt w IV edycji konkursu grantowego w ramach programu mPotęga. Spośród 771 zgłoszeń szkół, uczelni oraz organizacji pozarządowych z całej Polski, które wpłynęły  do mFundacji, wybrano 262 instytucje, wśród których znalazła się nasza szkoła.

Głównym celem projektu jest przygotowanie przez uczniów pięciodniowych warsztatów matematycznych dla wszystkich gimnazjalistów oraz uczniów klas szóstych i siódmych. Od września br. wykonawcy projektu będą pracować na zajęciach Koła Matematycznego nad stworzeniem regulaminu warsztatów, opracowaniem instrukcji do zadań, nad wykonaniem łamigłówek i labiryntów oraz nad przeprowadzeniem akcji reklamowo-informacyjnej. Przygotowania będą trwały dwa miesiące, po czym w listopadzie odbędą się warsztaty, w których wszyscy uczestnicy będą mogli próbować swoich sił w rozwiązywaniu zadań o różnym stopniu trudności. Najaktywniejsi otrzymają nagrody rzeczowe, a cała grupa projektowa w nagrodę za swoją pracę pojedzie w grudniu na wycieczkę.

O przebiegu prac projektowych będziemy informować na bieżąco głównie na stronie internetowej gimnazjum i na plakatach w budynku szkolnym, jak również na łamach lokalnych czasopism. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, dużych lub małych, dorosłych lub młodzież, aby przybyli do nas w listopadzie na warsztaty matematyczne „Burza mózgów” i zdobyli główną nagrodę.

www.mbank.pl/mfundacja/mpotega

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej