Program eTwinning

PROGRAM ZAKOŃCZONY

Tegoroczne wakacje upływają nauczycielom z Zespołu Szkół w Rząsce bardzo pracowicie.

Już pierwsze wakacyjne dni nasza nauczycielka języka angielskiego, pani Katarzyna Puchalska-Miętus, spędziła na warsztatach metodycznych realizowanych od kilku lat w ramach współpracy pomiędzy gminami partnerskimi: Zabierzów, Krapkowice i Morawica oraz miastem Camas ze Stanów Zjednoczonych. Zajęcia prowadzone były przez Amerykanów, którzy wymieniali się swoim doświadczeniem, prezentując różne metody nauczania oraz przykłady efektywnego kształcenia dzieci i młodzieży w zakresie języka angielskiego. 

Miejscem kolejnego pobytu szkoleniowego była Bruksela. Pani Beata Ziębińska, nauczyciel języka angielskiego i wicedyrektor ds. dydaktycznych, zakwalifikowała się w ramach programu eTwinning na międzynarodowe szkolenie z metod wspierających kreatywność i innowacyjność „Enhancing creativity and innovation in my classroom”. Uczestnikami warsztatów byli również nauczyciele z Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Litwy, Słowenii Grecji, Belgi i Portugalii.

Następna okazja do podnoszenia kwalifikacji przez nauczycieli naszej szkoły, to realizowany przez nas  projekt „EUROPA TO MY” finansowany z funduszu PO WER Edukacja szkolna, "Mobilność kadry edukacji szkolnej". W mijającym roku szkolnym nasi nauczyciele odbyli szkolenia językowe i metodyczne w Londynie, Edynburgu, Cambridge, czy na Malcie. Pobyty szkoleniowe to doskonała okazja do wymiany doświadczeń z nauczycielami z zagranicy oraz do zgłębiania nowoczesnych trendów w nauczaniu.

Dla pani Romany Danak - nauczyciela języka angielskiego i biologii dwujęzycznie – tegoroczne wakacje to spełnienie dosłownego American Dream. Podejmowane przez panią Romanę działania w realizowanym przez nią projekcie „Enter into English” w ramach programu English Teaching Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Nidzickiej Fundacji Rozwoju zaowocowały nagrodą w postaci sfinansowania wakacyjnego kursu metodycznego na Uniwersytecie Gonzaga w USA. Nasz nauczyciel miał  możliwość uczestniczenia w warsztatach, których efektem był certyfikat TESOL (Teaching English to speakers of other languages) oraz pracy w uniwersyteckiej Summer Language School z dziećmi i młodzieżą z 50 krajów świata. Było to niezapomniane przeżycie, o którym można przeczytać więcej na stronie programu English Teaching: http://www.englishteaching.org.pl/pl/aktualnosci/477-american-dream-romany-danak

A już we wrześniu i listopadzie kolejne wyjazdy szkoleniowe – tym razem kierunek Francja i Niemcy.

Cieszymy się bardzo z szansy uczestniczenia w zagranicznych szkoleniach. Jest to dla nas niezmiernie ważne, tym bardziej, iż od września stajemy się szkołą z oddziałami dwujęzycznymi (matematyka i biologia od klasy VII będą nauczane po angielsku).

Nasze zagraniczne wyjazdy dają nam cenną wiedzę i bogate doświadczenie potrzebne do tworzenia prawdziwie europejskiej i otwartej na świat szkoły w Rząsce.

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej