"Mały miś w świecie wielkiej literatury" - Ogólnopolski projekt edukacyjny promujący czytelnictwo Brzezie

Dnia 25 listopada 2016 roku podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia przedszkolaki z grupy „Mądre Sówki” przystąpiły do I edycji Ogólnopolskiego projektu rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. 

Autorem projektu jest pani Aneta Konefał, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej. Patronat nad przedsięwzięciem objęło czasopismo „Przedszkolne ABC”, natomiast patronem honorowym został Rzecznik Praw Dziecka, pan Marek Michalak. 

Udział w projekcie polegał na wykonaniu a następnie  wysyłaniu pluszowego misia do przedszkoli zgromadzonych w obrębie jednej grupy. Do grupy takiej należało 10 przedszkoli z różnych miejscowości w Polsce. Każdy miś przed podróżą został zaopatrzony w dziennik podróży. Miś odwiedzający przedszkola słuchał  razem z przedszkolakami bajek czytanych przez nauczyciela, wspólnie się z dziećmi bawił,a nauczyciele prowadzili jego dziennik.

Dnia 10 marca 2017 roku miś Olaf , razem ze swoim dzienniczkiem  szczęśliwie wrócił do grupy „Mądre Sówki”.

Teraz  codziennie panie czytają dzieciom i misiowi bajki, a w piątek odbywa się losowanie mające wyłonić osobę z grupy, która zabiera pluszaka na weekend do domu. 

Dzieci próbują w domu  same czytać misiowi, lub proszą o pomoc rodziców.

Powstała kolejna książka tym razem o Oli i zwierzętach. Dopisaliśmy kolejny rozdział książki i wysyłamy ją do przedszkolaków z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej