DIALOG MIĘDZYKULTUROWY W GIMNAZJUM W ZABIERZOWIE

Gimnazjum im. Jana Matejki w Zabierzowie gościło pod koniec marca wolontariuszkę Fundacji Roberta Schumana – P. Magdę Rezo z Chorwacji. Przez trzy dni prowadziła ona prezentacje i warsztaty dla młodzieży pod tytułem: „An insider’s guide to Croatia”, „Let’s talk about stereotypes” i „Walking in other people’s shoes”.   

Fundacja imienia Roberta Schumana wspiera od wielu już lat swoją działalnością dialog międzykulturowy oraz współpracę międzynarodową, zapraszając i goszcząc wolontariuszy z różnych krajów. Można zapraszać ich również na spotkania w szkołach, co zostało wykorzystane przez nauczycielkę języka angielskiego P. Renatę Pędrys, która zajęła się organizacją pobytu wolontariuszki i prowadzonych przez nią zajęć.

Warsztaty te były dla uczniów zarówno ciekawą praktyczną lekcją języka angielskiego, ale zarazem też świetną zabawą. Należy także docenić walor poznawczy tych zajęć. Uczniowie dowiedzieli się bardzo wiele o Chorwacji, jej historii, współczesności i kulturze.

Poniżej zamieszczamy link do wywiadu z Panią Magdą Rezo, który został przeprowadzony oraz opracowany w języku angielskim przez uczennice z klasy językowej  - Jagodę Dutkiewicz i Zofię Kawęską. Pani Rezo opowiedziała w nim, dlaczego została wolontariuszką, co podoba jej się w Polsce oraz jakie dostrzega podobieństwa i różnice między jej krajem, a naszym. Zachęcamy do przeczytania wywiadu.

Wywiad:

https://gimzabierzow.wordpress.com/2017/04/10/want-to-find-out-more-about-croatia-or-voluntary-work/

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej