POMAGAMY! - akcja UNICEF w Zespole Szkół w Rząsce

 „Wszystkie kolory świata” to hasło akcji UNICEF, w której organizatorzy akcji zachęcają do uszycia szmacianej laleczki. Uczniowie Zespołu Szkół w Rząsce , gdzie działa Klub Szkół UNICEF, po raz kolejny podjęli się „laleczkowego” wyzwania. Ostatecznie do szkolnego konkursu na najpiękniejszą laleczkę stanęło 9 „gałganek”. Głosując poprzez Facebooka oraz tradycyjnie wrzucając głos do urny, kibice akcji ustalili, że Miss Doll została Lili- haitańska tancerka , którą stworzyła Majka Kordzi z klasy II SP.

Podczas szkolnej uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, seniorzy okazali Wielki Gest Serca ! Laleczki i książeczki  napisane i narysowane przez dzieci  zyskały uznanie obecnych na imprezie, co potwierdza kwota 690 zł !!! darowizny.

„Wszystkie kolory świata” edycja 2017 została zakończona ogólnoszkolnym odśpiewaniem w 7 językach świata ( z kanonem !) międzynarodowej pieśni o Janie co nie chciał rano wstać. Wspólny wysiłek został  utrwalony  wizyjnie i fonicznie i upubliczniony na Facebooku.

„SIE MA SERCE ,SIĘ POMAGA”- tak podsumowałby to, co się działo przez ostatni miesiąc w naszej szkole, Jurek Owsiak. "Jeżeli myślisz, że jesteś zbyt mały, by coś zmienić, spróbuj zasnąć z komarem latającym nad uchem"- tak oceniłby udział  młodych ludzi w akcji UNICEF Dalajlama .

A co powiedzieliby sami uczestnicy? Po prostu: pomaganie jest fajne!
Co na to wszystko pani od matematyki ? 690 złotych oznacza, że najprawdopodobniej 9 młodych ludzi uratowało przed chorobami 69 innych młodych ludzi na drugim końcu świata. To tyle. Aż tyle!

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej