Uniwersytet Jagielloński ponownie objął patronatem gimnazjalistów z Zabierzowa

PROGRAM NIEAKTUALNY

Już po raz trzeci klasy z innowacją „Matematyka interaktywnie”, które od kilku lat funkcjonują w Gimnazjum im. Jana Matejki w Zabierzowie, zostały objęte patronatem Dziekana Wydziału Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dzięki temu uczniowie korzystają z wyjazdowych zajęć matematycznych odbywających się na terenie UJ oraz z warsztatów prowadzonych przez pracowników naukowych podczas Festiwalu Nauk, odbywającego się co rok w zabierzowskim gimnazjum. Należy tu jeszcze zaznaczyć, że rokrocznie o ten przywilej ubiega się wiele szkół. Muszą one przedstawić przekonywujące pisemne uzasadnienie, ponieważ  UJ wybiera  spośród nich 10 najlepszych przedsięwzięć. Tym bardziej cieszy fakt, że w tym gronie znalazło się gimnazjum z Zabierzowa.  

Warto też przypomnieć, że młodzi matematycy z Gimnazjum im. J. Matejki Zabierzowie odnoszą wielkie sukcesy w różnych konkursach. W samym tylko roku 2016 odnotowane zostały następujące osiągnięcia uczniów: I miejsce na Międzynarodowej Konferencji EuroMath w Salonikach, Laureat Międzynarodowego Konkursu PANGEA, Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów, Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Origami Żuraw, Laureat Małopolskiego Konkursu Matematycznego, Laureaci Małopolskiego Konkursu Prac Matematycznych, nagroda specjalna Ogólnopolskiego Konkursu EXPLORY. Sukcesy te są efektem współpracy nauczycieli matematyki i uczniów oraz ich rodziców. Oznacza to wiele godzin pracy opiekunów i ich zdolnych podopiecznych.

Miejmy nadzieję, że kolejny rok szkolny okaże się równie owocny dla wszystkich pasjonatów matematyki w gimnazjum z Zabierzowa.

Kontakt:

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół
w Zabierzowie
ul. Kolejowa 15
32-080 Zabierzów

fax.: 12 285-40-74

12 285-15-62

Masz pytania? Zadzwoń!

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej